Фондовий ринок

Все про цінні папери, в які можна вкладати фінансові кошти з метою отримати прибуток.

Акції та облігації: в чому різниця?

акції, облігації
Цінні папери, в які можна вкладати фінансові кошти з метою отримати прибуток, а саме акції і облігації, відомі всім, навіть людям, далеким від світу фінансів. Обидва види паперів є інструментами фондового ринку, але мають безліч відмінностей між собою.
 

Облігація є по суті позикою - інвестор «позичає» кошти державі чи певній компанії і натомість отримує свого роду розписку - документ з обіцянкою виплатити зазначену винагороду в зазначений термін. Облігації можна придбати і на позабіржовому ринку за допомогою брокерів.

Як заробити на ф'ючерсах

Ф'ючерс

Одним з найбільш популярних біржових інструментів є ф'ючерс. Щоденний обсяг торгів ф'ючерсами на майданчиках CME Group може досягати 12 мільйонів контрактів.
 

Вперше дані фінансові інструменти були запущені в 1865 році Чиказькою торговою палатою - тоді на торгах здійснювався продаж і покупка ф'ючерсних контрактів на продукцію фермерського господарства. У нашу країну ф'ючерси прийшли набагато пізніше, в 2010 році, із запуском на Українській біржі торгів на фондовий індекс.
 

Що потрібно знати про дивіденди

Дивіденди
Один з найбільш простих варіантів заробітку на фондовому ринку - це отримання дивідендів від акцій, про що чомусь забуває більшість успішних та активних учасників фінансового ринку.
 

Отримання дивідендів кожен квартал, звичайно, не принесе стільки прибутку, скільки інтернет-трейдинг, але саме розрахунок і виплата дивідендів є основним фактором, який впливає на ціну акції.

Українці зможуть придбати державні казначейські зобов'язання

Казначейські зобов'язання

Валютні казначейські зобов'язання уряду тепер стануть доступні для покупки звичайним українцям. Закон, який обумовлює це, набуде чинності вже з вересня-жовтня, коли відбудеться перший випуск таких державних паперів для простого населення. Експерти кажуть, що дані зобов'язання викличуть серйозний попит.
 

Бінарні опціони

Бінарні опціони

Торгівля цінними паперами захоплює світ. 9 з 10 американців так чи інакше пов'язані з цим видом діяльності, а кількість грошових коштів на фінансових ринках світу в десяток разів більше вартості всіх активів планети Земля. Щодня на ринку цінних паперів здійснюється оборот не менше трильйона доларів. Заробити на фінансових ринках можна різними способами, одним з них є торгівля бінарними опціонами.
 

Куди інвестувати наприкінці серпня-початку осені?

Куди інвестувати
У липні і початку серпня інвестори отримали хороший прибуток практично з кожного виду вкладення, виключаючи євро. Трохи подорожчав долар, сильно злетіло в ціні золото, порадували також гривневі депозити і український ринок акцій. Але ось підходить осінь, і чи так все райдужно буде, як було влітку?
 

Що стосується долара, то він, підтверджуючи думку експертів, зростає. В останні дні серпня його вартість буде коливатися від 8,13 до 8,15 грн за 1 долар.

Вартісне інвестування

Вартісне інвестування

Вартісний підхід (вартісне інвестування) - один з найбільш ефективних і вражаючих способів отримати дохід на фондовому ринку.
 

Величезна кількість людей, які володіють акціями і є учасниками фондового ринку, хочуть отримувати прибуток з цього заняття. Однак мало хто з них насправді розбирається в самому процесі інвестування. Проте саме свідомий і ретельний підхід до вкладення коштів може привести до позитивних змін в їхньому житті. Це і задоволення щоденних матеріальних потреб, і освіта і майбутнє для дітей, і гідна старість для себе.
 

Махінації на фондовому ринку

Махінації на фондовому ринку

Маніпулювання вартістю цінних паперів на фондовому ринку - досить поширене явище за кордоном. Так, один з найбагатших американських мільярдерів Радж Раджаратнам, номер 236 серед списку 400 за версією журналу Forbes, засуджений до довічного ув'язнення за створення інсайдерської схеми на суму 25 мільйонів доларів. Він також відомий за змову з представниками топ-менеджменту деяких американських компаній, які повідомляли Раджаратнаму інформацію про свої квартальні доходи до їх офіційного оприлюднення. Таким чином, бізнесмен міг вигідно грати на коливаннях курсів акцій.

Економічний цикл фондового ринку

Економічний цикл

Працюючи на фондовому ринку, кожен інвестор повинен знати: існують обставини та економічні цикли, які повторюються. А раз вони повторюються, їх можна виявити і передбачити, щоб у майбутньому в потрібний момент купити за низькою, а продати за високою ціною. І все це - за короткі періоди часу.
 

Новий законопроект про цінні папери

Цінні папери

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку підводить до кінця роботу над законопроектом «Про цінні папери та фондовий ринок», в якому йдеться про зміни щодо корпоративних облігацій. Там також з'являться додаткові розділи, що передбачають можливість дефолту по корпоративним облігаціям, а також поява спеціального інституту, де будуть збиратися власники даних паперів.